Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in D:\WEB\blogs\zekeriyamulbay\blog\wp-content\plugins\all-in-one-seo-pack\aioseop_class.php on line 12
Hayallerden bahsedelim. | Kalabalığın Gücü
Skip to content

15 Aralık 2011

Hayallerden bahsedelim.

Hayallerim beni devamlı ileriye götüren ve en umutsuz anlarımda tekrar ayağa kaldıran rehberlerim olmuştur. Ama ne kadar hayal kursak ve bunları planlara döksek de sonucunda geldiğimiz nokta çok farklı olabilmektedir. Seneler sonra dönüp aldığım mesafeyi görebilmek veya “Vay arkadaş ne istiyorduk ne oldu, ama ne iyi oldu.” demek adına ilk yazım hayallerim üzerine olacak.

İlk kapsamlı planımı üniversite son senemde yaptım. Bilinirliğimi arttırmak ve değerimi yükseltmek adına ne yapabilirim diye araştırırken “Hayallere Yol Açtık” Lojistik Proje Yarışması’nın dikkat çekici afişine denk geldim ve işte o zaman hayalim şekillendi.

Tablodakiler 1 sene önce bugünlerde yapmayı düşündüklerim. Görüleceği üzere tek bir takımın içinden çıkabileceğinden daha fazla yarışma var. Bunun için birden fazla takım oluşturduk ve Projekent hariç diğer 4 yarışmaya katıldık. Tek bir dönemde bu kadar paralel iş oldukça zordu fakat beraber çalışma ile üstesinden geldiğimizi düşünüyorum.

Bu yazıda önemli olan ve ileriki bir zamanda bakıp “Vay be!” diyeceğim kısım ise bundan sonraki planlarım olacak. Sadece 6 ay ile sınırlanan tablonun aksine bu sefer uzun dönemli plan yaptım ki, zamanı geldiğinde, daha fazla gülelim. :)

Kısa dönemde İstanbul Anadolu yakasından, her iki tarafın katma değerini yükseltecek, bir iş bulma gibi bir hedefim var. Böylece MBA eğitimimi finanse edebileceğim.

Orta vadedeki hedeflerim ise en iddialı olanları; hem MBA’i hem de işimi beraber götürmek. Hatta bulunduğum pozisyonda en iyisi olmak.

Uzun vadede ise kendimi gerçekleştirmek adına kendi firmamı kurmayı düşünüyorum. Yazılım ve diğer dijital konularda az çok bilgimin, fikrimin ve çevremin olmasından ötürü bu konu üzerine gitmem daha muhtemeldir.

Hayallerim gerçekleşir veya gerçekleşmez hatta yenilerine evrilir. Burada önemli olan beni ne kadar ileri götürebilecekleri ve bana ne kadar güç verecekleridir. Hayaller olmadan ilerleme, ilerleme olmadan da insanlık olmaz.

Bu yazıyı tam 1 sene sonra yeniden değerlendirmeyi düşünüyorum. O zaman geldiğinizde gülmeye, yeni hayallere ve tatmine hazırlanın. 

Share your thoughts, post a comment.

You must be logged in to post a comment.